• Новак
Супериорен 36 Б-Пропустливи и Блескава w/Бела Herringbone Panel - NG

Супериорен 36 Б-Пропустливи и Блескава w/Бела Herringbone Panel - NG

DEN 2143.20

Достапност
Достапно за нарачка

Модел # : BRT4536 TEN-Б. BTUs : 40,000. Гориво Тип : Природен Гас.Палење : Електронски.Целокупната Димензии : 42" (W) x 21.25" (D) x 37" (H).На BRT4000 Б-Пропустливи Камини мултидимензионална функција огноотпорни дневник аранжман и длабоко блескав ember кревет.На aluminized "U" цевка двојна режач обезбедува вистинско дрво-оган амбиент со 40,000 BTU.На BRT4000 бродови се изедначи со кои се соочуваат и вклучуваат скриени екран џебови, лесен пристап flue амортизерите со безбедноста shut-исклучување и бела огноотпорни.Вклучува : Бела Herringbone Панел, скриени екран џебови, лесен пристап flue амортизерите и безбедност shut-исклучување.Карактеристики : BTUs : 40,000. Гориво Тип : Природен Гас.Палење : Електронски.Радијалните се изедначи со кои се соочуваат.Бела herringbone огноотпорни панел за внатрешни работи.Екраните се повлече во скриени екран џебови.Скриени гас контроли со амортизерите безбедносен прекинувач.Издржливи текстура во прав грб заврши.Факултативна надвор на воздух комплет за зголемување на перформансите.Факултативна далечински контроли на располагање за сите модели.Двоен пристап пре-жичен електрични J-кутија. 20 година ограничена гаранција.Спецификации : Општо Димензии : 42" (W) x 21.25" (D) x 37" (H).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Utheer Имитира Човечки Черепи Коски Огноотпорни Гас Дневник Декорација за Затворен или Отворен Оган Јами/Камини/Faux

Обезбеди смешно и страшно амбиент во вашиот дом, кој реално да се пресоздава изгледот на природен горењ�

DEN 551.76