• Новак
Sartorius Corporation MSA4202S100D0 Cubis Рамнотежа, Прецизност Toploader, isoCAL, Автоматски Моторните Израмнување, 4200 g x 10 mg

Sartorius Corporation MSA4202S100D0 Cubis Рамнотежа, Прецизност Toploader, isoCAL, Автоматски Моторните Израмнување,

DEN 1826.40

Достапност
Достапно за нарачка

Салда и скали се направени погоден за околината во која тие се користат со заштитни куќишта, запечатени keypads, и запалени се прикажува.Основни функции може да се пристапи преку тастатурата.За да ги одврати кражба, рамнотежата, има за прицврстување на точка за да прикачите заклучување на уредот (се продава одделно).Прецизност е потврдена и одржува со периодични калибрација.Прецизност toploading рамнотежа со 18 вградени во апликации кои можат да бидат прилагодени за комплексна лабораторија за мерење задачи.Салда и вага за мерење на инструменти кои се користат за да се утврди маса и тежина, односно, на некој објект.Висока-резолуција 5.Тие може да имаат вградени функции за задачи како што се пилула пребројување на гласовите во фармацевтската апликации, поштенски пресметки во превозот апликации, или тежина во висина во склад апликации.Компанијата, основана во 1870 година, е со седиште во Во Германија.7" висока резолуција TFT (тенките транзистори) со интегриран софтвер што овозможува интерактивна насоки за управување со мерење задачи, user settings, и подесувања на системот.7" color TFT екран осетлив на допир со интегриран софтвер што овозможува интерактивна насоки за управување со мерење задачи, user settings, и подесувања на системот.Тоа доаѓа со универзална напојување и 120 V линија кабелот.01 g), а 206 x 206mm (W x D) мерење пан, боја TFT екран осетлив на допир, и 18 вградени во апликации кои можат да бидат прилагодени за комплексна лабораторија за мерење задачи. 4,200 g капацитет со 10mg (0.За комерцијална употреба, вага и средства може да бидат заверени од страна на организации како што се NSF Меѓународни и Национални Тип Евалуација Програма (NTEP).Прецизност на двете салда и скали е определен од условите на нивната наменета употреба, и може да се 0.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат