• Новак
Јас LUV LTD Мареј англиски Семејно Презиме Историја Книшка со Кус Историски Факти

Јас LUV LTD Мареј англиски Семејно Презиме Историја Книшка со Кус Историски Факти

DEN 2104.80

Достапност
Достапно за нарачка

Секој најмалиот дел на велика Британија ги има додаде нешто, по извесно време, на нацијата историја.Секој век во кои историјата ги произведува своите херои, неговите соработници и неговиот негативците.Нашите презимиња се она што линк ни за таа историја.Со фасцинантна историја на велика Британија и Британскиот народ.Најдете, каде што се вклопуваат во оваа стручно истражени и beautifully presented Семејна Историја Книшка за свој презиме.Дали сте се купи оваа да се учат на вашето семејство историјата, или како подарок за некој друг, тоа е сигурно да се фасцинира и изненадување.Лесно pocketable во 14.5 cm x 10 cm, тоа е малку рудник на информации и одличен подарок со една прекрасна личен допир.Книгата опфаќа голем вовед во историјата и потеклото на вашето семејство име.Ова го прави голем дар за сите возрасти.Ние може да не сите се направи историја, но историјата направени сите нас.Име дека бројките видливо во страниците на цветен драма која е историски рекорд, 'Мареј' е присутен од најраните времиња.• Многу од името имаат стекнато високо му оддава почест и дистинкција преку низа од обиди и состанокот во кои се вклучени како доверливи советници за член на кралското семејство, на бојното поле, на сцената, и во световите на издавачката дејност, спорт, бизнис и музика.• На шарени и истакнати приказна на Murrays е кажувал тука.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат