• Новак
Pixie Козметика Навлажнувачки Лесни Прозрачна Течни Фондацијата (Ванила Крем)

Pixie Козметика Навлажнувачки Лесни Прозрачна Течни Фондацијата (Ванила Крем)

DEN 2277.60

Достапност
Достапно за нарачка

Неустоимо удобно, лесни фондацијата се топи на кожа и дава свежо undetectable покриеност со светли заврши.Формулиран со специјално конструиран TIO2 и пред-обложени свила честички да им помогне дури и бојата на вашата кожа и ја замрачува несовршености.Про Бариера Комплекс помага да се заштити и поправка на оштетена кожа.Специјално конструиран за Титаниум Диоксид помага растера светлина, за повеќе дури и тонот на кожата.Оптички Дифузија Технологија помага да се минимизираат изгледот на линии и брчки.Ascorbyl Glucoside полека се ослободува Витамин Ц за сеопфатно подобрување на кожата сјај.Свила Прав помага да се скрие порите и да го зачува јасност.Бела Вода Лили, Индиски Јасмин, Витамин Ц и Витамин Е помогне да заличи и состојбата на кожата.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Milani Екран Кралицата Течни Фондацијата Шминка - Без Суровост Фондацијата Со Дигитални Bluelight Филтер Технологија

BLURS НЕСОВРШЕНОСТИ : Milani Фондацијата Бестежин се чувствуваат формула веднаш blurs несовршености и настани �

DEN 155.76