• Новак
Совршен Сјај Luminizer Highlighter & Буквар од Жаклина Kalab Убавина

Совршен Сјај Luminizer Highlighter & Буквар од Жаклина Kalab Убавина

DEN 1317.60

Достапност
Достапно за нарачка

Фондацијата Activator Primer This ќе биде еден од повеќето сакана шминка производи.Се создаде прекрасен, dewy, сончева сјај, секој ден.Нема да верувате каква разлика прави.Овој луксузен крем течност прави убава шминка супер лесно.Едноставно се применуваат навестување на јаготки, надворешниот челото, и малку на носот за да се привлече внимание на вашиот најубавите карактеристики.Дава младешки glow Makes фондацијата изгледа многу природно и многу помалку "makeupy"Обезбедува "dewy сјај" (не сјај!) предизвикува да изгледа дури и повеќе природно убава.Највисок квалитет на минерални ingredients Luxurious зрачења liquid Stunning на сите ages Fragrance free Food за skin Super концентрирани - мала количина е потребно-ќе ви трае многу долго време, дури и со дневна use Suits сите прилики недела од дома преку денот night One боја одговара на all Proudly направени во Australia Satisfaction гарантира Ограничени Акции.Цел сега!Може да се користи : За тоа е own Under makeup Mixed со foundation On врвот на foundation Directions Before фондацијата : нанесете мала количина на задната страна на вашиот hand Use некои од нив се на високи точки на вашето лице : особено се применуваат на образите, а потоа надворешниот forehedd, центарот на вашиот eyelids, и мал малку надолу за секоја страна од вашиот нос - заедно коскената структура на вашиот нос.Се меша со Течност или Крем Основа - Најбрзо и Најмногу Common I како да се издаваат мојот основа на задниот дел од раката, плус мала пумпа на Совршен Glow Mix со малку на вашата фондација со малку на Совршен Сјај, и се применуваат овој микс на вашите образи и челото област и носот (во горниот дел од лицето)Користење на remainin.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Желе Пора Буквар Гел, Крем, База Шминка Буквар за Беспрекорно Лице, Невидливи Пора Контрола Масло Навлажнувачки

【Најдобри Пора Буквар Гел Крем】На свиленкаста и лесна формула може да помогне кожата покрие порите до

DEN 210.96