• Новак
Younique Допир Ете Шминка ПОСТАВУВАЊЕ СПРЕЈ НАС-17004-01

Younique Допир Ете Шминка ПОСТАВУВАЊЕ СПРЕЈ НАС-17004-01

DEN 1439.28

Достапност
Достапно за нарачка

Younique Допир Ете Шминка Поставување Спреј НАС-17004-01. Сосема нов во оригинално пакување 120 ml/4.0 fl мл.Лесен, не-леплива формула поставува шминка во место за траен и свеж изглед .Може да се удвои, како буквар кога се користи пред шминка за дополнителни рафинирање и mattifying бенефиции .Формула го зголемува шминка е престојуваат моќ, дури и во екстремни услови .Карактеристики состојки познат за да ја обновите и состојбата на кожата.По примена на шминка, магла лице во Х и Т формирање.Повторно магла толку често како желба за да ја обновите шминката.Примена : се Применуваат шминка пред да го користите Прилагодувањето Спреј да се заклучува во место .Се тресат шише добро, задржете 8-10 инчи од лицето и да ги затворите очите пред misting.Користете под фондацијата или на гола кожа за да добиете повеќе мат изглед.Се чека за Поставување Спреј да се исуши пред да аплицираат за повеќе шминка, ако е потребно.По примена на шминка, магла лице во Х и Т формирање.Повторно магла толку често како желба за да ја обновите шминката.Примена : се Применуваат шминка пред да го користите Прилагодувањето Спреј да се заклучува во место .Се тресат шише добро, задржете 8-10 инчи од лицето и да ги затворите очите пред misting.Користете под фондацијата или на гола кожа за да добиете повеќе мат изглед.Се чека за Поставување Спреј да се исуши пред да аплицираат за повеќе шминка, ако е потребно.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Желе Пора Буквар Гел, Крем, База Шминка Буквар за Беспрекорно Лице, Невидливи Пора Контрола Масло Навлажнувачки

【Најдобри Пора Буквар Гел Крем】На свиленкаста и лесна формула може да помогне кожата покрие порите до

DEN 210.96