• Новак
Електромагнетни Flowmeter, Водни Текови Сензор Прекинувач со 1/2-инчен Интерфејс Електромагнетни Flowmeter Индустриски Додаток

Електромагнетни Flowmeter, Водни Текови Сензор Прекинувач со 1/2-инчен Интерфејс Електромагнетни Flowmeter

DEN 354.96

Достапност
Достапно за нарачка

【Практични】Голем мерен опсег од 60 (m3 / h) ги задоволува дневните потреби.Ваквите текови се префрлите е право со високи перформанси според строго правило. 【Висок Квалитет Месинг】Изработени од месинг материјал, вода тече сензор прекинувачот е во голема трајност за долг животен век. 【Безбедно да се Користи】производот е произведен во согласност со строги стандарди за квалитет пред да замине на фабриката, со добра безбедност перформанси и може да се користат со доверба. 【Добри Перформанси】Право со pratical adoptability, водата тече метар е со висок квалитет може да ги задржи своите високи перформанси за долго време, и тоа е издржлив. 【Делокруг на Примена】И оваа flowmeter може да се широко се користи во индустриска автоматизација, механичка опрема, воздухот компресија индустрија, ладење и греење и вентилација полиња.Спецификација : Предмет Тип : Flowmeter Тип : Електромагнетни flowmeter Номинална Моќност : 10w (оптоварување во рок од 10w, нема други барања) Мерен Опсег : 60 (m3 / h) Примена Области : Воздух-течни со двојна употреба тип, широко се користи во индустриска автоматизација, механичка опрема, воздухот компресија индустрија, ладење и греење и вентилација полиња.На водни текови се префрлите магнет не е во тече вода канал, но тоа може да се користи нормално во канализационен систем цевки.Адаптација : (1) На собна температура не пониска од 0 .Не тропаат на обвивка.Да се чува далеку од магнетни предмети. (2) На излезот на сигналот е на прекинувачот количина, па режим за конекција на контрола на објектот исто така, мора да се префрлите на контрола односи. (3) моќта на контролирани објект не смее да биде повисока од сигнал капацитет. (4) Овој уред е вода медиум опрема за контрола и не може да се користи за други медиум контрола.Различни спецификации и големини.Пакет Листа : 1 x Flowmeter.

Спецификацијата

Item Type:
Flowmeter
Type:
Electromagnetic flowmeter
Rated Power:
10w (load within 10w, no other requirements)
Measuring Range:
60 (m3 / h)
Application Areas:
Air-liquid dual-use type, widely used in industrial automation, mechanical equipment, air compression industry, refrigeration and heating and ventilation fields. The water flows switch magnet is not in the flowing water channel, but it can be used normally in sewage system pipes.
Adaptation:
(1) The ambient temperature is not lower than 0 . Do not knock on the casing. Keep away from magnetic objects. :
(2) The output of the signal is the switch quantity, so the connection mode of the control object must also be the switch control relationship. :
(3) The power of the controlled object shall not be higher than the signal load capacity. :
(4) This appliance is a water medium control equipment and it can not be used for other medium control. Various specifications and sizes. :
Package List:
1 x Flowmeter :

Со стоката дадена додека купуваат