• Новак
CNZ HW-704B 525GPH Канистер Филтер со Meida Колекции

CNZ HW-704B 525GPH Канистер Филтер со Meida Колекции

DEN 3418.08

Достапност
Достапно за нарачка

Надвор канистер филтри тенкови до 150 литри со механички, биолошки и хемиски филтер агенти.Одржува здрава кислород нивоа во вашиот резервоар со aerating со вграден-во спреј-бар.Вграден-во 9w Sterilizer, Препорачуваме замена на сијалица, на секои 6-12 месеци.Цревото и разни големина конектори се вклучени за удобен и лесен за подесување, Медиумите колекции вклучени.Димензија : 12" L X 12" W X 18" H, 110-120v, Max Проток : 525 GPH НИ приклучокот.Оваа CNZ HW-704 B 525 GPH 4+1 филтрација систем е идеален за свежа и saltwater аквариуми до 150 gal.интегрирани 9 вати Sterilizer ви помага да го одржувате вашиот аквариум здрава и кристално јасна.На HW-704 B пркоси на неговата ниска цена поради тоа што доаѓа опремен не само со вграден-во Sterilizer но сите потребни водовод за инсталација и се состои од четири големи филтрација медиуми прегради што ќе ви овозможи да додадете филтрација медиумите на вашиот избор.На филтрација медиуми коцки нудат целосно индивидуализира филтрација систем за да одговараат на вашите специфични водни потреби.На HW-704 B вклучува четири парична казна филтер влошки (бела) и еден груб сунѓер филтер (сина) за зголемена Механичка Филтрација.со додавање на Премиум Активиран Јаглерод, Керамика Ѕвони, или Био-Топки , ќе се постигне супериорна филтрација и кристално јасна аквариум со вода.На HW-704 B Канистер Филтер има удобен Премиер Пумпа кој ја елиминира потребата за прирачник исцрпувања!Велат good bye на устата аквариум полн со вода!!!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат