• Новак
Rosco Roscolux Медиум Розова, 20 x 24 Боја Ефекти Осветлување Филтер

Rosco Roscolux Медиум Розова, 20 x 24 Боја Ефекти Осветлување Филтер

DEN 300.00

Достапност
Достапно за нарачка

Roscolux 36 Средни Розова.Партија Боја Гел Филтер.Добра за општа мие и крстот осветлување. (Транс.= 46%).Rosco е премиер опсег на филтри, Roscolux, е произведен во уникатната технологија за да се обезбеди најдолго можно живот под топол театарски светла.Три одвоени слоеви се комбинирани во три-истиснување process.By затворање на обоени слој помеѓу две microscopically тенки слоеви од јасно филм, боја на миграција е минимален и ефективна животот е проширена.Roscolux (се продава под трговското име "Supergel" во странство) во моментов е најстариот широко се користи филтер опсег во светот.Roscolux е составен од два видови на пластика.Повеќе од 65% на линија е направен од ко-екструдиран поликарбонат пластика.Остатокот од линијата е длабоко обоена полиестер.Обичните боја филтер е произведен од страна на површинскиот слој јасно полиестер пластика филм.Во суштина, бојата е насликан на површина.Ова значи дека топлина и физички триење лесно може да се отстрани бојата, што резултира со брзо исчезнува и гребење.Достапни во листови на 20in.x 24in. (50cm x 61cm) или ролни на 24in.x 25ft. (61cm х 7.62 м).Ако ви е потребна ролни на поголеми димензии на Cinelux линија на филтри е достапна во ролни на 48in.x 25ft. (122cm х 7.62 м).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат