• Новак
Foxx Живот Науки 365-2212-ОЕМ EZFlow Мембрана Диск Филтер, Hydrophobic PTFE, 25 мм Дијаметар.2 µm Големината на Порите (Пакување од 50)

Foxx Живот Науки 365-2212-ОЕМ EZFlow Мембрана Диск Филтер, Hydrophobic PTFE, 25 мм Дијаметар.2 µm Големината

DEN 680.88

Достапност
Достапно за нарачка

Филтер дијаметар : 25ММ.Филтер за големината на порите : 2µm.Филтер материјал : hydrophobic PTFE.Земја на потекло : Кина.EZFlow 13mm, 25мм, 47mm, и 90mm мембрана диск филтри се користат за да се задржат честички или микроорганизми со површината за фотографирање.Мембраната диск филтри се достапни во најлонска материјал или hydrophobic PTFE материјал со полипропилен поддршка, понудени во 0.2 µm или 0.45 µm пора големини.На Најлон мембрана е има голема хемиска отпорност и ги прави идеални за филтрирање повеќе агресивни решенија како што се алкохоли и DMSO.На Hydrophobic PTFE мембрана е да се постават на полипропилен поддршка и поради неговата екстремна хемиски компатибилноста, тие се идеални за филтрација на растворувачи и киселини или други агресивни хемикалии.Сите материјали се во согласност со USP Класа VI Стандарди и compliances.Foxxs EZFlow Умре Сече Мембрани се наредени во уникатен, интуитивен контејнер кој се јасно означени.Боја кодирани налепница на пакувањето, го прави лесно да се идентификуваат мембрана материјал.EZBio 47mm gridded диск филтри се користат за микробиологија анализа на вода и други течности во храна, пијалаци и фармацевтски индустрии.Материјал на gridded мембрана се меша целулоза естер и gridded со 0.45 µm големината на порите.Секој gridded диск филтер е sterilized од гама зрачењето и поединечно пакувани.Нашите мембрани нудат одлични медиуми проток и стерилна бариера за течности во вашиот контејнер.Тие се совршени за задржување на честички или микроорганизми со површината за фотографирање.Сите материјали се во согласност со USP Класа VI Стандарди и ФДУ compliances.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат