• Новак
NokHom Соларни Светилки Отворено Градина, Лотос Цветови Водоотпорен Соларен Погон Удел Светла, LED Декоративни Пејзаж Светла за Градина, Патио, Двор, на Тревникот, Пате?

NokHom Соларни Светилки Отворено Градина, Лотос Цветови Водоотпорен Соларен Погон Удел Светла, LED Декоративни

DEN 1905.60

Достапност
Достапно за нарачка

Соларни Цвет Lights - убава вештачко цвеќе отворено соларни градинарски светла. 【Совршена Градина Декорација】- Убаво дизајниран отворено соларни lotus светла се моделирани без жица & надворешни електрична енергија потребни, погоден за градината, пат, дрва, цвеќиња, flowerbed, ограда, walkway украси, создаваат романтична атмосфера за вашата градина лесно, кој е идеален подарок за вашето семејство и пријатели, како и. 【Водоотпорен Соларни Градинарски Светла】- Соларни цвеќиња удел светлина е водоотпорен дизајн може да го издржи во лоши временски услови.Тоа може да се инсталира било каде што се добива директна сончева светлина.Дури и ако тоа е windy и врнежлив, тоа може да остане отворено светла, фина изработка, симпатична и реални, совршен за употреба на отворено.【Надгради Отворено Соларни Светилки】- Ова декоративни соларни светилки задолжен во текот на денот, се конвертира сончевата светлина во сила побрзо и поефикасно и да се сврти на автоматски во текот на ноќта до 8 часа кога целосно наполнета. 【Лесен за Употреба】- Опремени со 600m Ah батерија.Вметнување на градината светилка директно во почвата, без потреба за жици или надворешно напојување, отстранете ја заштитната фолија на соларен панел и да се префрлате "за", тие автоматски ќе светне во мрак за да го осветлите вашата градина, патио, двор и така натаму.Убаво дизајниран соларни светилки моделирани со ткаенина материјал, кои се лесни и потрајни.Функција : Убава вештачко цвеќе светилка. 【Убава и Реални】- Убава вештачки лотос и Dragonfly/Пеперутка/Hummingbird градина удел светла.Се користи за куќа или градина декорација, убава и романтична.Спецификација : Тип : Сончевата Градина Цвет Lights Color : Бела,Pink Material : ABS+ЕВА+Нерѓосувачки Steel The вкупна висина е околу 73 cm Advantage : IP44 Водоотпорен, Ексклузивни Флексибилност, Повисоки Brightness Package се Вклучени : 1 x Соларни Цвет Светла.Сончевата светлина ќе биде вклучен автоматски во текот на ноќта со светлосни сензори технологија.

Спецификацијата

Type:
Solar Garden Flower Lights
Color:
White,Pink
Material:
ABS+EVA+Stainless Steel
The overall height is about 73 cm :
Advantage:
IP44 Waterproof, Exclusive Flexibility, Higher Brightness
Package Included:
1 x Solar Flower Lights :

Со стоката дадена додека купуваат