• Новак
BrandTech 781863 Полистирен (PS) Транспарентен lipoGrade Не-Стерилни F-Крајна 384-и Ниско Microplates, И Волумен 30 µl (Пакување од 50)

BrandTech 781863 Полистирен (PS) Транспарентен lipoGrade Не-Стерилни F-Крајна 384-и Ниско Microplates, И Волумен

DEN 6617.52

Достапност
Достапно за нарачка

Силно hydrophobic (lipophilic), за immobilization на biomolecules со претежно hydrophobic региони.Алтернатива на immuno Grade површината за immobilization на молекули, како што се lipoproteins или пептиди.Специјално прилагодени за течна фаза assays кога реакција компонента треба да остане во решение.Поголемиот дел од хидрофилна biomolecules не се фиксирани на оваа површина.За цврста фаза со hydrophobic молекули и течна фаза со хидрофилна молекули, соодветно.ГЛАСАЧКО место, не-стерилни.НОВИ immuno Grade, hydro Grade, и lipo Grade BRANDplates функција специјално третирани површини за употреба во различни имунолошки assays, како што се ELISA, РИА, ФИА и повеќе.Достапни во широк спектар на добро форми и бои во 96-, 384-и 1536-добро формати. 96-добро BRANDplates immunoassay.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат