• Новак
Corning на гласачкото место 2507 Полистирен Рамен Дното 96 Добро Carbo-се ВРЗУВААТ Microplate, Без Капак (Случај на 50)

Corning на гласачкото место 2507 Полистирен Рамен Дното 96 Добро Carbo-се ВРЗУВААТ Microplate, Без Капак (Случај

DEN 12882.48

Достапност
Достапно за нарачка

Добро волумен : 360 L; се препорачува работен волумен : 75 за да 200 L; и облик : тркалезна со рамно дно.Јаглени хидрати (Carbo-BIND) обврзувачки површина има hydrazide групи covalently заедно да јаглени хидрати групи.Идеален за assays бараат сајт-режија ориентација на biomolecule (оксидира антитела, јаглехидрати, и glycosylated протеини), додека одржување на ензимски или имунолошки активност.Капак достапни одделно.Секој не-стерилни, јасна-обоени стандард и microplate доаѓа поединечно завиткани.Оваа Corning Carbo-се ВРЗУВААТ 96-Добро microplate е направен од јасно стиропор.Јаглени хидрати (Carbo-BIND) обврзувачки површина има hydrazide групи covalently заедно да јаглени хидрати групи.Идеален за assays бараат сајт-режија ориентација на biomolecule (оксидира антитела, јаглехидрати, и glycosylated протеини), додека одржување на ензимски или имунолошки активност.Се препорачува работен волумен од 75 до 200µL.Капак достапни одделно.Не-стерилни.Материјал : Стиропор.Плоча Формат : 96-Добро.Плоча Функција : Стандард.Плоча Боја : Јасно.Добро Дното : Рамен.Добро Дното Боја : Јасно.Добро Облик : Тркалезна.Добро Волумен : 360µL.Се препорачува Работен Волумен : 75 за да 200µL.Површински Третман : Carbo-се ВРЗУВААТ.Капак : Не Се Вклучени.Corning # : гласачкото место 2507.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат