• Новак
Erlenmeyer Колба, 1000ml - Borosilicate Стакло - со PTFE Завртка Капа - Конусна Форма - Бела Graduations - Eisco Лаборатории

Erlenmeyer Колба, 1000ml - Borosilicate Стакло - со PTFE Завртка Капа - Конусна Форма - Бела Graduations -

DEN 631.68

Достапност
Достапно за нарачка

На база дијаметар на шишето е 3.4" и вкупната висина е 6.1".Внатрешниот дијаметар на врвот мерки 35mm.Ве молиме забелешка : овие рака разнесени со капацитет во предвид и вкупните димензии може да се разликува малку.Рака разнесени премиум borosilicate 3.3 стакло.На капа е изработена од полипропилен, има PTFE лагер, и е киселина доказ и autoclavable.Дизајниран за чување на течности во лабораторија, но може да се користи во домот, како и или дури и во сет за "напивки".Топ рек машина за миење садови безбедно и autoclavable.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Круг Дното Стакло Колба Лабораторија Една Уста Дестилација Колба Хемиски Експеримент Опрема Висока Температура

◆ На колба е направен од висок borosilicate стакло, кој е издржлив, висока температура отпорни и високо ниво н�

DEN 1092.00

BQFLZY Стакло Конусна Колба Лабораторија Стакло Колба Една Уста Колба Хемиски Експеримент Опрема Училиште Наставата

◆ Шише устата е елегантен и интегрирани, и фрлаат на течност е мазна ◆ Дното на шишето е тркалезна и шир�

DEN 698.40