• Новак
Erlenmeyer Колба, 5000ml - Borosilicate Стакло - Тесен Врат, Конусна Форма - Бела Graduations - Eisco Лаборатории

Erlenmeyer Колба, 5000ml - Borosilicate Стакло - Тесен Врат, Конусна Форма - Бела Graduations - Eisco Лаборатории

DEN 1922.16

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа колба е огромна.Сериозно.И екстремно дебели и тешки.Тоа е основата е 8.5" во дијаметар и тежи над 3lbs.Рака разнесени премиум borosilicate 3.3 стакло. 500m L graduations.Eisco стакло е наменета да се користи во лаборатории, но често се користи во домовите или гаражи, како и.Топ рек машина за миење садови безбедно и autoclavable.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

BQFLZY Стакло Конусна Колба Лабораторија Стакло Колба Една Уста Колба Хемиски Експеримент Опрема Училиште Наставата

◆ Шише устата е елегантен и интегрирани, и фрлаат на течност е мазна ◆ Дното на шишето е тркалезна и шир�

DEN 698.40

Круг Дното Стакло Колба Лабораторија Една Уста Дестилација Колба Хемиски Експеримент Опрема Висока Температура

◆ На колба е направен од висок borosilicate стакло, кој е издржлив, висока температура отпорни и високо ниво н�

DEN 1092.00