• Новак
4Pack на Заварување Магнет 28 Кг Сила Заварување Магнетен Држач и Позиционер Метални Работи Алатки и Опрема

4Pack на Заварување Магнет 28 Кг Сила Заварување Магнетен Држач и Позиционер Метални Работи Алатки и Опрема

DEN 1070.16

Достапност
Достапно за нарачка

ДОБРО МАТЕРИЈАЛИ : Комбинирање на поцинкуван железо и феритни, станот заварување носителот не е лесно да се деформира, и многу издржливи.СИЛНА ВШМУКУВАЊЕ : Сите магнетни сопствениците можат да се обезбеди 28lbs силна вшмукување, цврсто одредување на вашиот метални работи со голема стабилност.Спецификација : Предмет Тип : Заварување Магнетни Holder Model : FM1-XSShell Материјал : Железо (Поцинкуван)Магнетен Материјал : Ferrite Suction Моќ : Прибл.ТОЧНИ АГОЛ : Дизајнирани да понудат стандардна 45°, 90° и 135° агли, на магнети ќе ги задоволи вашите различни потреби со висока точност. 4 PCS СЕТ : Со 4pcs заварување магнетни носители во собата, можете да ги позиција повеќе метални материјали на едно време, што е многу погодно.

Спецификацијата

Item Type:
Welding Magnetic Holder
Model:
FM1-XS
Shell Material:
Iron (Galvanized)
Magnetic Material:
Ferrite
Suction Power:
Approx. 12.5 kg / 27.6 lb
Product Size (L x W x T):
Approx. 80 x 54 x 12mm / 3.1 x 2.1 x 0.5in
Angle:
45°/90°/135°
Pull Off Force:
28LBS (12.5KG)
Application:
Auxiliary positioning and fixing for welding of steel plates, iron plates, steel pipes, steel bars, etc. 
Package List:
4 x Welding Magnetic Holder :

Со стоката дадена додека купуваат

Qinyayoa Заварување Род Носителот, Electrode Носителот, Добра Електрична Спроводливост долготрајност за Бродоградилиштето

Широко се користи во бродоградилиште, челик структура, нафтената платформа, возило производство, завес�

DEN 931.20

Заварување Магнет Магнетен Држач Магнетен Држач Fixer Заварчик Алатка Магнетни Заварување Менгеме Трајни Означување

Со силен магнет, тоа може да се закачите на метални материјали цврсто.Направен од висок квалитет на neodymiu

DEN 870.96

Стрелка Заварување Магнет Носителот,Сет од 4 Практични заварување алатки,Магнетни Заварување Држачот за Метални

【ЗАВАРУВАЊЕ АСИСТЕНТ】Агол Заварување Магнети лесно агол и задржете ја вашата метал проекти заедно пр�

DEN 647.76