• Новак
Заварување Магнет Магнетен Држач Магнетен Држач Fixer Заварчик Алатка Магнетни Заварување Менгеме Трајни Означување Лемење за Заварување

Заварување Магнет Магнетен Држач Магнетен Држач Fixer Заварчик Алатка Магнетни Заварување Менгеме Трајни Означување

DEN 870.96

Достапност
Достапно за нарачка

Со силен магнет, тоа може да се закачите на метални материјали цврсто.Направен од висок квалитет на neodymium железо, бор, max pull-off сила е 30kgr., издржливи во употреба.Мали димензии и мала тежина, удобен за носење и чување.Идеален да се користи како носител и позиционер во заварување, лемење, по повод одбележувањето исклучување, цевна инсталација.Користете различни од рабовите на магнет за поставување на материјалите на 30 и 60 степен.Карактеристики : Направен од висок квалитет на neodymium железо, бор, max pull-off сила е 30kgr., издржливи во употреба.Користете различни од рабовите на магнет за поставување на материјалите на 30 и 60 степен.Со силен магнет, тоа може да се закачите на метални материјали цврсто.Мали димензии и мала тежина, удобен за носење и чување.Идеален да се користи како носител и позиционер во заварување, лемење, по повод одбележувањето исклучување, цевна инсталација.Спецификации : Модел : WM7-S Материјал : Силен магнет Nd Fe B Агол : 30° / 60° / 90°Max Pull-off Сила : 30kg Quantity : 2pcs Size : Прибл. 8.5*5.5 cm/3.4*2.2 inch Weight : Прибл. 293g / 10.3 oz Package Листата : 2 x Заварување Магнет.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Qinyayoa Заварување Род Носителот, Electrode Носителот, Добра Електрична Спроводливост долготрајност за Бродоградилиштето

Широко се користи во бродоградилиште, челик структура, нафтената платформа, возило производство, завес�

DEN 931.20

Стрелка Заварување Магнет Носителот,Сет од 4 Практични заварување алатки,Магнетни Заварување Држачот за Метални

【ЗАВАРУВАЊЕ АСИСТЕНТ】Агол Заварување Магнети лесно агол и задржете ја вашата метал проекти заедно пр�

DEN 647.76