• Новак
500A 800A 1000A Заварување Electrode Носителот Изолирани Бакарни Заварување Стегач за Заварување Машина за DIY, Џеб Дупка Столарија(WP880)

500A 800A 1000A Заварување Electrode Носителот Изолирани Бакарни Заварување Стегач за Заварување Машина за

DEN 1903.20

Достапност
Достапно за нарачка

【Premiun Материјал】1. На electrode носител е направен од високо-квалитетни материјали, со висок спроводливост и подобрување на кабел. 【Практичен додаток】2. Универзален клуч и кабел ракав се предвидени за да се обезбеди ефективна конекција и да ги минимизира кабел прекини на врската. 【Лесен за Употреба】3. Мала тежина, удобен операција, новиот дизајн на ниво, добра рака царинење и силна држење на моќта. 【Силна Функција】4. На висока температура/високо влијание моделирани стаклени влакна е целосно изолирани за да се спречи електричен шок, и таму е моќен пролет-тип не се лизга изолациони клешти за да се задржи electrode тесни и да се спречи тоа од лизгање во текот на процесот на заварување. 【Стабилни Перформанси】5. Употреба на electrode држачот за да се поврзете на заварување кабел за да го испорача на заварување тековни на electrode. 【Premiun Материјал】1. На electrode носител е направен од високо-квалитетни материјали, со висок спроводливост и подобрување на кабел. 【Практичен додаток】2. Универзален клуч и кабел ракав се предвидени за да се обезбеди ефективна конекција и да ги минимизира кабел прекини на врската. 【Лесен за Употреба】3. Мала тежина, удобен операција, новиот дизајн на ниво, добра рака царинење и силна држење на моќта. 【Силна Функција】4. На висока температура/високо влијание моделирани стаклени влакна е целосно изолирани за да се спречи електричен шок, и таму е моќен пролет-тип не се лизга изолациони клешти за да се задржи electrode тесни 【Стабилни Перформанси】5. Употреба на electrode држачот за да се поврзете на заварување кабел за да го испорача на заварување тековни на electrode.Спецификации : Производ големина : 27.5 cm*10.5 см*4.5 cm Пакување големина : 35cm*35cm*53cm Пакет се Вклучени : 1 x Заварување Менгеме .

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Стрелка Заварување Магнет Носителот,Сет од 4 Практични заварување алатки,Магнетни Заварување Држачот за Метални

【ЗАВАРУВАЊЕ АСИСТЕНТ】Агол Заварување Магнети лесно агол и задржете ја вашата метал проекти заедно пр

DEN 647.76

Qinyayoa Заварување Род Носителот, Electrode Носителот, Добра Електрична Спроводливост долготрајност за Бродоградилиштето

Широко се користи во бродоградилиште, челик структура, нафтената платформа, возило производство, завес

DEN 931.20

Заварување Магнет Магнетен Држач Магнетен Држач Fixer Заварчик Алатка Магнетни Заварување Менгеме Трајни Означување

Со силен магнет, тоа може да се закачите на метални материјали цврсто.Направен од висок квалитет на neodymiu

DEN 870.96