• Новак
125 Заварчик Инструмент Додатоци, Заварување Позиционер со Хексадецимален Клуч, 20°-200° Прилагодливи Агли Заварување Магнетни Заварување Менгеме Носителот

125 Заварчик Инструмент Додатоци, Заварување Позиционер со Хексадецимален Клуч, 20°-200° Прилагодливи Агли

DEN 1435.20

Достапност
Достапно за нарачка

ЈАСНО СКАЛА : Постои јасна скала се прикаже на држачот.Работното парче може да се одржи надвор за да ја формираат произволен агол во рок од 20°-200°, која може да брзо и точно да се поправи на работното парче, и тоа исто така може да биде лесно да се заварени внатре.МАГНЕТНИ ЗАВАРУВАЊЕ НОСИТЕЛОТ : и внатре и надвор од заварување носителот се магнетни, прилагодлив магнетни заварување позиционирање.На заварување магнети може да се одржи workpieces на повеќе агли, безбедно и ефикасно.Со ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : максимална pull-off сила е 22kg кој може да обезбеди стабилни перформанси, силни магнетни, широк адсорпција површина, лесен за употреба, може да ги исполни вашите работни потреби, подобрување на работа ефикасност во голема мера.ЛЕСЕН ЗА складирање И УПОТРЕБА : слободна хексадецимален клуч за да го промените аголот брзо, и постои посебен слотот за држачот за да го чувате тоа, што е погодно за да пристапите во секое време и го направи тоа не е лесно да се изгуби.ШИРОКА ПРИМЕНА : магнетното заварување позиционер користи како заварување држачот во линија на хардвер обработка и градежната индустрија.Тоа е лесен и удобен да го инсталирате.Големина : Прибл. 110 x 63 x 14mm / 4.3 x x 2.5 0.6 во. 1. Држи се стега однадвор да се оформи агол од 20°-200°, тоа може да биде фиксна брзо и прецизно. 2. Погоден за заварување држачот во линија на хардвер обработка и градежната индустрија. 3. Силни магнетни, широк адсорпција површина, лесен за употреба, подобрување на работа ефикасност во голема мера. 4. Максимална pull-off сила е 22kg кој може да обезбеди стабилни перформанси. 5. Вклучувајќи клуч, тоа е лесен и удобен да го инсталирате.

Спецификацијата

Condition:
100% Brand new
Model:
 WM10-S
Size:
Approx. 110 x 63 x 14mm / 4.3 x 2.5 x 0.6in
Angle:
20°-200°
Maximum Pull-off Force:
22kg
Package List:
1 x Magnetic Welding Clamp :
1 x Wrench :

Со стоката дадена додека купуваат

Заварување Магнет Магнетен Држач Магнетен Држач Fixer Заварчик Алатка Магнетни Заварување Менгеме Трајни Означување

Со силен магнет, тоа може да се закачите на метални материјали цврсто.Направен од висок квалитет на neodymiu

DEN 870.96

Qinyayoa Заварување Род Носителот, Electrode Носителот, Добра Електрична Спроводливост долготрајност за Бродоградилиштето

Широко се користи во бродоградилиште, челик структура, нафтената платформа, возило производство, завес

DEN 931.20

Стрелка Заварување Магнет Носителот,Сет од 4 Практични заварување алатки,Магнетни Заварување Држачот за Метални

【ЗАВАРУВАЊЕ АСИСТЕНТ】Агол Заварување Магнети лесно агол и задржете ја вашата метал проекти заедно пр

DEN 647.76