• Новак
FainWan LCD Дисплеј на Допир Digitizer Собранието Стакло ла pantalla Замена Поправка Алатки за Полнење Компатибилен со LG K51 K500 Одразуваат L555DL со Рамка

FainWan LCD Дисплеј на Допир Digitizer Собранието Стакло ла pantalla Замена Поправка Алатки за Полнење Компатибилен

DEN 1199.76

Достапност
Достапно за нарачка

Со Бесплатна Поправка Алатки( Алатките Не Се Заменливи ) Може исто така да треба други алатки за да можете да бидете во можност да се поправи уредот.Не се вклучени инсталација настава, Не ви Препорачуваме да го инсталирате без никакво искуство.Ние нема да се одговорни за било каква штета поради неправилна работа.Компатибилен со LG K51 K500 Одразуваат L555 DL Со Рамка.Пакет содржи : 1 x LCD Екран digitizer Собранието,1 сет Отворање tool kit (како на сликата покажува).Компатибилен со : Компатибилен со LG K51 K500 Одразуваат L555 DL Со Рамка Пакет се вклучени : 1 x Нови LCD Екран Собранието За Компатибилен со LG K51 K500 Одразуваат L555 DL Со Рамка 1 x Поправка алатки за полнење Совети за Поправка youself : 1)flex кабел е многу чувствителен и е лесно да се оштетат.Се справи со внимателно. 2)Посебните инструментално и вештини се потребни за замена на овој делови. 3)ве Молиме обидете се да се справи со поправка или замена работа во сува и прашина слободни средина без директна сончева светлина. 4)За инсталација на овој објект треба да биде направено од страна на квалификувано лице.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат