• Новак
Kenko 82mm Низок Контраст Број 1 на Камерата Леќи на Филтри

Kenko 82mm Низок Контраст Број 1 на Камерата Леќи на Филтри

DEN 1943.76

Достапност
Достапно за нарачка

Филтер големина : 82mm.Рамка Боја : Црна.Направен во Јапонија.Поради тоа се намалува контрастот, овој филтер е идеален за снимање во ред времето каде што има јасен контраст помеѓу светли и темни области.Контрастот е намалена од светлината ширењето материјал во стакло.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат