• Новак
PolarPro - Изложеност на Собирање (ND1000, ND256, ND128) за Долго Изложување на Фотографии - се Вклопува DJI Mavic Pro/Platinum

PolarPro - Изложеност на Собирање (ND1000, ND256, ND128) за Долго Изложување на Фотографии - се Вклопува DJI

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

Mavic Pro/ platinum Edition - конструиран специјално за DJI Mavic Pro или платина (не одговара Mavic Воздух).Вклучува ND128, ND256, и ND1000 за долго изложување на фотографија.Извонредна Боја неутралност без Боја кастинг.Овозможува повеќе брзини на блендата за креативно движење-blur ефект.Кино серија стакло карактеристики производство Одделение Оптика за остар жилет јасност.Polarpro е висока моќност ND филтри овозможуваат фотографи за да направите долга изложеност снимки во текот на дневните часови.Вообичаено, има премногу светло за Mavic да се пука долго изложување во текот на денот.Тешка ND филтер, како што е ND128, ND256, или ND1000 ќе помогне да се намали светлина за подолго изложености во текот на денот.Постојат многу креативни долго изложување на слики што можете да ги добиете идеи од.Преземање на долг-изложеност слики од воздушна перспектива отклучува дури и повеќе можности.Еден заеднички предмет препорачуваме практикување снимањето е голем тела на вода, како и океани, реки или езера да се види колку подолго изложување влијаат на движење.Потоа можете да го користите вашиот креативен ум да го фати други уникатни перспективи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат