• Новак
HonestBaby Бебе 2-Pack Органски Памук Нозе Pajama Sleep & Play

HonestBaby Бебе 2-Pack Органски Памук Нозе Pajama Sleep & Play

DEN 522.48

Достапност
Достапно за нарачка

100% Памук.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење. 100% ОРГАНСКИ ПАМУК : Заверена од GOTS : GOTS е водечки светски стандард за производи направени во одржливи производни капацитети, без употреба на синтетички пестициди, не-токсични, ПВЦ слободни и направени без тешки метали phthalate бои.ОДГОВАРА : Просторен, лабава се вклопуваат и големи gusset за екстра шаване соба.ЛЕСНО ПРОМЕНИ : Глуждот да брадата патент овозможува целосно отворен за лесно пелена промени додека таму е мека ткаенина под-фуста и вратот таб кој се прилепува на врвот за да се заштити малку chins.СПЕЦИЈАЛНИ ФУНКЦИИ : За големина 0-6 месеци додадовме пати-во текот мит ракави на ракавите за да го задржи бебето безбедни од гребнатини.ГОЛЕМИНАТА : Искрен Бебе Sleep & Play Zip-up Footies (Preemie-9 M).Нашиот сон & игра не само тоа!Овие нозе комбинезон се задржи со бебето во текот на целиот ден и цела ноќ.Пријателски функции вклучуваат целосна-отворете патент со јазичето за да се заштити малку chins. 100% мека органски памук и радосна отпечатоци направи овие совршен едно парче за спиење за да се игра и сето она помеѓу.Ќе сакате повеќе од еден сон & игра во вашето бебе е плакарот и тоа е причината зошто ние го имаме асортиман за да изберете од.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат