• Новак
ASTER 20 Парчиња Сублимација Празно Обетки, Круг Сублимација на бои со Ќорци Производи преносот на Топлината Earring МДФ Одбор Ќорци Украс со Earring Жица Куки за Накит Одлук?

ASTER 20 Парчиња Сублимација Празно Обетки, Круг Сублимација на бои со Ќорци Производи преносот на Топлината

DEN 191.76

Достапност
Достапно за нарачка

Пакетот Вклучува : Обетки ќорци сет вклучува 20 парчиња сублимација на бои со ќорци обетки.Доволни количини за задоволување на вашите разни украс и накит одлуки потреби во секојдневниот живот.Квалитет на Материјалот : двострано сублимација на бои со ќорци производи се направени од МДФ одбор, лесно да се загрее притиснете.Earring Куки и се Фрламе Прстени се изработени од квалитетни метал.Секој earring ќорци мерки за прибл. 3 × 3 cm / 1.2 х 1.2 инчен, 3 мм во дебелина.Дизајн Вашиот Earring : Круг сублимација украс ќорци усвојување на празно дизајн, се изедначи површината е лесно да се сублимира.Може да се стави на вашата имагинација да се создаде вашиот омилен модели на неа, да ја направи омилена тема earring подароци за вас или вашето семејство.Сублимација Водич : Притиснете време е 60-70 s и притиснете температура. 355-375 степени Целзиусови / 180-190 centigrade.Забелешка : ве молиме кора исклучите некоја заштитна фолија пред да ја испечатите сликата на празно.Широко Апликација : нашата сублимација празно обетки се совршени за DIY персоналните подарок за вашето семејство, љубовници и пријатели, исто така се погодни за изработка на накит, обетки одлуки, украс на одлуки и други DIY рачно изработени занаетчиски проекти.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат