• Новак
BONELEC Обновливи Силикони Уво Приклучоци за Спиење Поништување Бучава, Earplugs Звук Блокирање на Спиење, Намалување на Шумот Пливање Возрасни Концерти Работа Мажите ст?

BONELEC Обновливи Силикони Уво Приклучоци за Спиење Поништување Бучава, Earplugs Звук Блокирање на Спиење,

DEN 407.76

Достапност
Достапно за нарачка

ПРЕТРЕС ЗАШТИТА : На earplug намалување на шумот оценка (NRR) е 33d B, кои лесно можат да блокираат бучава и заштита на вашиот слухот од бучава.СИЛИКОНСКИ МАТЕРИЈАЛ : Направен од силикон, водоотпорен, издржлив, лесен за чистење, и еднократно.УНИКАТЕН ДИЗАЈН : Анти-паѓа дизајн.Донесе да одговара на обликот на auricles, и да се спречи лизга надвор, дури и ако легнал странично или превртување.УДОБНО ДА се НОСАТ : Одговара на ушниот канал, не се зголеми притисокот на ушниот канал, безболно долгорочно носи.ШИРОК СПЕКТАР НА УПОТРЕБА : На earplugs се погодни за различни бучни околини како што се спие, ' рчењето, работа, студија, спортски, туристички, изградба, концерти, мотоцикл возење, снимање, итн.Ако вашата околина се многу бучни, користете earplugs да се добие некоја тивка околина за вашите уши.Тоа е добра уво заштитник за бучава и безбедност на слухот заштитни средства.За разлика од уво приклучоци со мозок, наше е невидлив earbuds.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

10 Пара Бучава Поништување на Уво Приклучоци, Премиум Меки Силиконски, Еднократно, Водоотпорен, Противалергиски,

✔ПРЕТРЕС ЗАШТИТА Намалување на Шумот Оценка 26d B (NRR) може да ја намали повеќето од бучава во вашиот секо

DEN 119.76