• Новак
DISON 80Pairs Уво Приклучоци, 38dB Earplugs Поништување Бучава, Звук Блокирање на Earplugs за Спиење, Работа, Снимање(Виолетова)

DISON 80Pairs Уво Приклучоци, 38dB Earplugs Поништување Бучава, Звук Блокирање на Earplugs за Спиење, Работа,

DEN 335.76

Достапност
Достапно за нарачка

ПРОФЕСИОНАЛНА СЕРТИФИКАЦИЈА : пена уво приклучоците имаат добиено ANSI и CE сертификат, ANSI S3.19-1974 NRR 34 d B, CE EN 352-2 SNR 38d B.Овие спиење уво приклучоци може да го спречи вашиот губење на слухот во високо-бучава средини, и лесно може да заспие во умерено бучни околини.COMFORATABLE МАТЕРИЈАЛ : Направен од супер мек СТП пена материјал, површината е мазна и парична казна што ја прави earplugs мека пена зафат удобно во ушниот канал.Бавен раст пена материјал одговара на различни уво канали, така што вашите уши не ќе се чувствуваат непријатно по носи тоа за долго време.КУРШУМ ФОРМА EARPLUGS : Уво приклучоци за спиење на оваа форма ќе биде полесно да влезат на ушниот канал, и имаат повеќе совршена и за звучна изолација ефект.Earplugs може да се компресира до 0.5-0.7 мм дијаметар цилиндар и се проширува целосно во ушниот канал во врска 1min, меѓутоа, на време се разликува во различни температура и влажност.Конечно, тоа tapers до вашето уво канал за обичај се вклопуваат.ПРЕТРЕС ЗАШТИТА : Уво приклучоци за спиење поништување бучава се широко се користи во бучни околини и работни места, како што се индустрија, машини, градежни работи, снимање, за да го заштитите вашиот слух од околната врева.Тие се одлични за светлина прагови, странични прагови, мислители, патници, и некои индустриски работници.DISON УСЛУГА : Вашата шопинг искуство е највисок приоритет и за нас.Ако наидете на проблеми при користење на нашите earplugs звук блокирање на спиење, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и ние ќе ви ги даде задоволително решение во рок од 24 часа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

10 Пара Бучава Поништување на Уво Приклучоци, Премиум Меки Силиконски, Еднократно, Водоотпорен, Противалергиски,

✔ПРЕТРЕС ЗАШТИТА Намалување на Шумот Оценка 26d B (NRR) може да ја намали повеќето од бучава во вашиот секо

DEN 119.76