• Новак
21 Парови Уво Приклучоци за Спиење Мека Обновливи Moldable Силикони Earplugs Бучава Поништување на Earplugs Звук Блокирање на Уво Приклучоци со Случајот за Пливање, Концерт Ави

21 Парови Уво Приклучоци за Спиење Мека Обновливи Moldable Силикони Earplugs Бучава Поништување на Earplugs

DEN 335.76

Достапност
Достапно за нарачка

Она што ќе добиете : ќе добиете 21 пара силиконски уво приклучоци во различни бои, на доволни количини ќе се состанат на вашиот различни потреби и исто така можете да го замените стариот или како копија.Уво-friendly силиконски материјал : направени од меки силиконски материјал, moldable earplugs се лесни и удобно да се носат дури и за целиот ден, кои се, исто така, обновливи дека вие само треба да ги чисти редовно и да се остават исуши природно за употреба во иднина.Удобно се вклопуваат : бучава поништување на уво приклучоците кои се дизајнирани да се вклопи во ушниот канал без да се прави било каков притисок, погодна за двете возрасни и деца, овие уво приклучоци покривање на ушниот канал тесни доволно дека нема да падне дури и кога страна да спие.Dual функции : го водоотпорен уво приклучоците имаат добри намалување на шумот перформанси, muffing бучава од изградба сајт, концерт или сообраќај, така што ќе може да има подобра средина за спиење или учење; Со добра отпорност на вода, на earplugs исто така, може да се заштити вашите уши додека пливање (но имајте на ум дека силикони earplugs не се препорачува за пливање на отворено на топол ден).Патување пакување : пакетот доаѓа со 3 големи кутии и 3 патување големина складирање кутија за да ги задржи овие обновливи спиење уво приклучоци чисти кога не е во употреба, пријателски за патување и секојдневно патување, исто така може да спречи загуба.Боја : Бела, Сина, Портокалова.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

10 Пара Бучава Поништување на Уво Приклучоци, Премиум Меки Силиконски, Еднократно, Водоотпорен, Противалергиски,

✔ПРЕТРЕС ЗАШТИТА Намалување на Шумот Оценка 26d B (NRR) може да ја намали повеќето од бучава во вашиот секо

DEN 119.76