• Новак
Алпска Pluggies Деца Уво Приклучоци за Мали Уво Канали – Бучава Поништување на Earplugs за Деца на Возраст 5-12 Мултифункционален Претрес Заштита за Летање и Пливање - Проти?

Алпска Pluggies Деца Уво Приклучоци за Мали Уво Канали – Бучава Поништување на Earplugs за Деца на Возраст

DEN 736.80

Достапност
Достапно за нарачка

БАЗЕНИ, АВИОНИ, ОГНОМЕТ : дете расправа е особено чувствително во развојна фаза.Оваа Алпска Pluggies деца се мултифункционални.Тие подобрување на концентрација при учење или читање со блокирање на амбиенталниот шум, тие се задржи водата од вашите деца ушите и тие регулирање на притисокот кога летаат!.ПОМАЛИ ДИМЕНЗИИ, ПОГОЛЕМА УДОБНОСТ : не Постои целосна изолација и говорот се уште е коишто се слушаат благодарение на бучава филтер дизајниран од страна на Алпска.Приклучоците се совршени за деца и може да се користи од страна на возрасните со помали уво канали, како и.На специјален материјал се прилагодува на вашето уво канал за најдобро одговара со текот на времето!.ЗАБАВА И БЕЗБЕДНО ЗАШТИТА : Секој пакет на Алпска Pluggies доаѓа со 6 весели налепници за да ги красат уво приклучоци сад, кој лесно да се донесе каде и да одите.Ги учат вашите деца важноста на слухот заштита на млада возраст и тие сигурно ќе ви биде благодарен кога тие се постари!.ТЕСТИРАН И СЕРТИФИЦИРАН : Целосно тестирани и докажани да се постигне намалување на шумот на 25 d B SNR во согласност со НАС & Регулативите на ЕУ.Патентираната Alpine Thermo Shape материјал е Противалергиски, Одржлив и без силикони!.Наградуваниот ХОЛАНДСКИ ДИЗАЈН Алпска е иноватор и лидер во квалитетот претрес заштита со 25 години R&D искуство.Сите производи се дизајнирани и произведени во Холандија.Широк спектар на earplugs се осигура дека може да го направи она што сакам да го стори без да се ризикува уво оштетување!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

10 Пара Бучава Поништување на Уво Приклучоци, Премиум Меки Силиконски, Еднократно, Водоотпорен, Противалергиски,

✔ПРЕТРЕС ЗАШТИТА Намалување на Шумот Оценка 26d B (NRR) може да ја намали повеќето од бучава во вашиот секо

DEN 119.76