• Новак
Forney 20758 Дупка Видов Mandrel Индустриски Про со 3/8-Инчен месо тело, се Вклопува Forney 20714-20752

Forney 20758 Дупка Видов Mandrel Индустриски Про со 3/8-Инчен месо тело, се Вклопува Forney 20714-20752

DEN 597.12

Достапност
Достапно за нарачка

Се вклопува Forney 20714 преку 20752 дупка пили.Дупка видов mandrel.Направен од тешки изградба. #12 пилот вежба.Нормално да се тешки лемење.Температурата спектар на 160°F/70°C до 930°F/500°C. Лесно да се користи.Брзо загревање.Лесен пиштол за железо.Издржлива пластика за носење.На Forney 20758 Индустриски Про дупка видов mandrel со 3/8" месо тело.Се вклопува Forney 20714 преку 20752, Индустриски Про дупка пили.Опремени со Forney 20762, #12 Пилот Вежба.Forney Индустрии е еден од Америка е најдолгата оперативни семејство во сопственост на метални работи производ компании.Основана во 1932 година, Forney нуди повеќе од 5,000 производи за хардвер, автомобилската, фарма наследство на неговиот дедо почна сите оние години.Еден ден JD е голема внук, Dane Андерсон, ќе доведе компанијата и истиот наследство ќе се работи на четири генерации силна.Има многу промени во 87 години, но на основа на Forney Индустрии и понатаму останува иста.По сите, Заварување во Америка не е само слоган, тоа е столб на оваа компанија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат