• Новак
Dewalt DT8256-QZ Екстремни влијание дупка видов 29mm

Dewalt DT8256-QZ Екстремни влијание дупка видов 29mm

DEN 764.88

Достапност
Достапно за нарачка

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Производителот гаранција може да не се применува.Идеален за сечење дупки во тенок метал, пластика и fiberglass одбор.Оптимизиран заб дизајн за побрзо дупчење и повеќе дупки на плаќање.Издржливи хексадецимален месо тело дизајниран за да ги собере сите влијание возачи.Рејмонд E. DEWALT следи во неговиот татко чекори, и работел во растенијата и изградба по напуштањето на училиштето.Во сите полиња на работа тој се сретнал со прашањето на високо трошоците за работна сила.За да се помогне во намалувањето на овие трошоци, секогаш кога е можно тој инсталира машина за да се справи со посебни потреби.Еден убав ден, М. DEWALT беше ангажиран да се упатат на дрво фабрика, производство на голем број производи, од основните кутии за да се заврши куќи.Обемот на работа надмина компанијата капацитет од далеку, но неговиот сопственик не можел да си дозволи да се зголеми headcount.Единствено решение е да се обезбеди на своите мажи произведува многу повеќе работа.М.DEWALT изграден јарем, кој тој е поврзан директно на моторни и видов.Тогаш тој се опремени тоа врз стандард рака.Го видов може да се зголеми, намали, се пресели напред и назад, и прилагодени на сите видови на агли.Со овој систем, тој може да се справи со иста количина на работа како што се четири мажи, намалување на трошоци за работна сила што се надвор од неговата ниту можеа имагинација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат