• Новак
Отворено Производи Мертек Duffle

Отворено Производи Мертек Duffle

DEN 455.76

Достапност
Достапно за нарачка

Водоотпорен duffel со 50-литарски капацитет за солиден патуваат и превоз на опрема во неповолни услови.TPU-ламинат 420-denier ткаенина со целосно заварени тркалаат-топ затворање чува содржината заштитена од елементи.Карактеристики надворешен декомпресија вентил за испуштање на воздухот и набивањето опрема.Компресија ремени на вертикални и хоризонтални делови ослободување дополнителни воздух и компактен опрема.Поддржани од страна на Отворено Производи Обичен + Едноставни Доживотна Гаранција.Изградена на TPU-ламинат 420 D ткаенина, тешки, водоотпорен Времето Одбрана Мертек Duffle држи вашиот опрема суви и заштитени додека патуваат, кампување, или реката рафтинг.Целосно заварени тркалаат-топ затворање нуди широк отвор, па лесно може да го најдете вашиот опрема.На duffle има отстранлив рамо, рака со прилагодливи баласт за удобно влечни и издржливи webbing дестинации рачки на врвот.Рефлексивни акценти обезбеди чувство на заштита и остварување на торба за полесно да ги најдете во темница.Надворешен декомпресија вентил овозможува отстранување на вишокот воздух така опрема може да се чуваат сит и безбедни од елементи.Компресија ремени на двете хоризонтални и вертикални делови од торбата помогне со ослободување на вишокот воздух и понатаму компактен вашиот опрема.Мертек Duffle доаѓа во следните големини : 30-Литарски – 10 x 20.5 инчи, 1.25 pounds50-Литарски – 11.5 x 23 инчи; 1.35 фунти Отворено Производи произведува квалитетна опрема за сите аспекти на авантуристички живот – вклучувајќи тешки рамка кампување ранци, половината пакети, патување duffels, вдп торби и случаи, и отворено додатоци.Започна како стоковна за отворено ентузијасти во 1973 година, Отворено Производи продолжува да им помогне на вас пакет за сите на вашата работа, игра, кампување и патувања авантури.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат