• Новак
(1000) Torx T20 Ѕвезда Рамна Глава 8 x 1-1/4 Жолта Цинк Тип 17 Отворено Дрво Завртка

(1000) Torx T20 Ѕвезда Рамна Глава 8 x 1-1/4 Жолта Цинк Тип 17 Отворено Дрво Завртка

DEN 758.40

Достапност
Достапно за нарачка

Навој Дијаметар : #8. Должина : 1-1/4. Се Вози Тип : Torx.Глава Тип : Рамен.Крај : Жолта Цинк.Многу (1000) Torx вози рамна глава дрвени завртки.Овие жолта цинк позлатен завртки се #8 големина и се 1-1/4" во должина со еден вид 17 совет.Типот 17 совет е тема сечење завртки за дрво со дупчалка со спирална бургија стил точка која помага да се расчисти чипови и да се намали разделување.Овие навртки, исто така, карактеристика countersinking nibs под главата за чиста инсталиран заврши.Возачот малку е исто така вклучени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат