• Новак
TECHTONGDA UV Изложеност Единица 24x28 Инчи Свила Печатење на Екран LED Светло Кутија Плоча Горење 110V

TECHTONGDA UV Изложеност Единица 24x28 Инчи Свила Печатење на Екран LED Светло Кутија Плоча Горење 110V

DEN 13680.00

Достапност
Достапно за нарачка

Оттука мастило ќе помине низ екранот на вашиот супстрат.Околните области кои биле изложени на УВ ќе се излечи.Откако чашата е скршена, таа ќе се претвори во делови без остри рабови за да се осигура безбедноста. 12 LED УЛТРАВИОЛЕТОВО(ув) флуоресцентни светла прави изложеност рамномерно ,кој гарантира изложеност квалитет.Ако ги надмина овие големини, нашата изложеност единица не може да бидат опфатени и, што ќе влијае на вашиот изложување ефект.Забелешка максималниот надворешен големината на вашиот екран рамка мора да биде во рамките на 28" x 25"x1.Домот преглед, лесен за чистење и нема рѓа.Тоа може да се запаметат вашиот последен изложување време на поставување и повторете време амбиент.Сите-метална школка донесува напредни електростатско сликарство внатре и надвор.Спецификации : Напон : 110/220 V;Максимална Изложување Област : 25x28 инчи; Plug стандард : САД, Канада; Време на Експозиција опсег : 1s-9999999s; Item тежина : 88lbs;Забелешка максималниот надворешен големината на вашиот екран рамка мора да биде во рамките на 28" x 25"x1.Врз основа на User-friendly и практични принципи, ова ДОВЕДЕ Изложеност Единица донесува табела врвот структура, професионален дизајн и лесно ракување.Заврши додаток алати и резервни делови за да може лесно да се одржува и да го замени.Со овој модул ви се способни да горат јасни слики и донесе професионален изглед на вашиот екран за печатење продавница.Различни бренд емулзија ќе треба различни изложување на време, операторот треба да се тестираат со оваа машина и го постави на најдобрите изложување на време.Откако ќе изгори екранот, емулзија дека не се никакви УВ ќе се мијат надвор од екранот изложување на мали pin дупки.Кога емулзија е сува, ставете позитивни печати на сликата на екранот.Изградена во автоматскиот тајмер помага да се постигне совршен изложеност ефект. 24"x28"UV Изложеност Единица Изложеност Единица е важна алатка во печатење на екран бидејќи екран изложеност е еден од најважните чекори за да го екранот за донесување одлуки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат