• Новак
Гудмен 60000 80% Ефикасност Печка Модел: GDH80603AX

Гудмен 60000 80% Ефикасност Печка Модел: GDH80603AX

DEN 2076.00

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа листа вклучува : Гудмен 60000 80% Ефикасност Печка Модел : GDH80603 AX.Ова доаѓа со 10-годишна делови ограничена гаранција доколку е инсталиран од страна на квалификуван инсталерот и да ја регистрирани онлајн со 60 дена од денот на инсталација.Додатоци како што се linesets, термостати, ЛП конверзија колекции, се продава одделно.Некои климатски области во Калифорнија бара наплата на животната средина за ублажување на надоместокот за одредени гас furnaces, различни од страна на окружниот.Ако ова печка се испраќаат на климатските област област, ве молиме контактирајте со нас.Ова доаѓа со 10-годишна делови ограничена гаранција доколку е инсталиран од страна на квалификуван инсталерот и да ја регистрирани онлајн со 60 дена од денот на installation System Конфигурација : Downflow Product Features Heavy-должност aluminized-челик dual-дијаметар на цевка топлина exchanger Two-фаза конвертибилна гас вентил автоматски ќе се прилагоди за да се високи или ниски stage Durable Силикон Нитрид igniter Product Specifications Dimensions : 28x14x33.375 in Voltage : 115 Motor Тип : Мулти-брзина blower Gas Вентил : Две-stage Model Број : GDH80603 AX.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат