• Новак
Лоренцо 57 Парче Домот на Коските Кина Услуга за 8 Софи Dinnerware Сетови, Multicolor

Лоренцо 57 Парче Домот на Коските Кина Услуга за 8 Софи Dinnerware Сетови, Multicolor

DEN 6786.72

Достапност
Достапно за нарачка

6 Парче Место На Поставување.Проѕирен Коска Кина.Вклучува Служат Парчиња.Елегантен и Софистициран Дизајн.Машина за миење садови безбедно користење благ сапун.Овој елегантен и светла коска кина поставите има трајни квалитет со нежен и исклучителен изглед.На Софи шема од Ла Луна Колекција од Lorren Дома Трендови карактеристики елегантен и модерен плоштад Флорални врежана дизајн на светло тежина проѕирен коска кина.Сет Вклучува : 8-10.5" Вечера Плочи, 8-8.5" Супа Сад(има 8 унци), 8-7.5" Салата/леб и путер јадења, 8-8 Унца Чаши, 8-Чинии, 8-5.5" Овошје или Десерт чинии, 1-14" Овална Послужавник, 1-9" Доделување Боул, 1-Сол и црн Пипер го поставите 4", 1-Teapot со капак има 48 унци и мерки 10.5" x 5" x 9", 1-Creamer 5" x 3" x4.5", и 1-Шеќер Сад со капак 7" x 4" x 5".Машина за миење садови безбедно dinnerware.Фурна безбедно да се 350 степени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат