• Новак
Astromania 2 90-Степен Огледало Дијагонала со 93% рефлексивноста Низ Видлив Спектар

Astromania 2 90-Степен Огледало Дијагонала со 93% рефлексивноста Низ Видлив Спектар

DEN 2155.20

Достапност
Достапно за нарачка

Тоа одговара на сите задните клетки на Шмит-Cassegrain телескопи опремени со голем, 2" focuser и може да се користи со refractor телескопи со SCT адаптер која можете да ја најдете во нашата продавница(НЕ се ВКЛУЧУВААТ).2" дијагонала карактеристики dielectric облоги со 93% рефлексивноста низ видлив спектар и 1/10 бран огледало за светла и вистински слики.Ви овозможува да ги искористат предностите на поширокото поле на гледање предвидено од страна на две инчен eyepieces.Dielectric облоги се потрајни од редовни или enhanced алуминиум облоги, така ќе уживате години на одлични перформанси од овој производ.Поврзани со 90°огледало дијагонали, кој ти го видиш објекти кои се во 90°агол од насока на телескоп е насочен.Подобрена прилог дизајн карактеристики на месинг стегање прстен кој не март, и обезбедува повеќе безбедна конекција. 90 Степени Набљудување Агол.Преглед на објектот на 90 степен од насоката телескоп е насочен.Ова го прави забелешки сосема удобно, кога телескоп е на или во близина на зенит.Она Што Производот Да Се Користат Со.Тоа одговара на сите задните клетки на Шмит-Cassegrain телескопи опремени со голем, 2" focuser и може да се користи со refractor телескопи со SCT адаптер Asin : B01 M5 BQAC5 која можете да ја најдете во нашата продавница (НЕ се ВКЛУЧУВААТ). 93% Рефлексивноста & A 1/10 Бран Огледало.2" дијагонала карактеристики dielectric облоги со 93% рефлексивноста низ видлив спектар и 1/10 бран огледало за светло и вистина слики и добро за астрономски гледање.Доаѓа со dielectric облоги за повеќето светлината пренос е можно.Преостанатите стрес во авионот огледало кое може да се случи со dielectric пареа таложење процес е отфрли тука.Dielectric Облоги.2" дијагонала карактеристики dielectric, доаѓа со dielectric облоги за повеќето светлината пренос е можно.Преостанатите стрес во авионот огледало кое може да се случи со dielectric пареа таложење процес е отфрли тука.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат