• Новак
wisedry 2 КГ Силика Гел Desiccant Монистра Рефус со Боја Укажува, Мушка Големина 2-4 мм, Батерија

wisedry 2 КГ Силика Гел Desiccant Монистра Рефус со Боја Укажува, Мушка Големина 2-4 мм, Батерија

DEN 431.76

Достапност
Достапно за нарачка

✅ - Силика Гел Монистра Еднократно, може да се rejuvenated со микробранова печка или печка, тогаш стави во повторна употреба како нови. ✅ - Силика гел монистра може да се реактивира од микробранова за околу 15 минути на ОДМРЗНЕ или во Печка за 0.5-1.5 часа.Повеќе детали, ве молиме погледнете го упатството. ✅ - Силика Гел Desiccants со портокал влажност индикатор, лесно е да се каже кога тие треба да бидат суви и да излезе со промена на бојата.Портокал кога ќе се исуши, да стане темно кога заситени. ✅ - Премија силика гел монистра со висока влага апсорпција до 30% како своја тежина. ✅ - 100% задоволство загарантирана од страна на бренд wisedry.Ако не сте задоволни со нас, нашите услуги не е завршена.Како високо ефикасно desiccants, wisedry силика гел се користи во речиси секој производ категорија, може да се користи на desiccant за електроника,3 D печатење filaments,алатки кутии,кабинети,плакари,книги,козметика,сефови,муниција лименки,украси, да ги задржи остане сува.Спецификации : Премиум Силика Гел Кристали 2 LBS ( 100% Портокал Монистра) Монистра, Големина : 2-4 mm Пакување : 2 КГ / Jug Како да ја дополните : На силика гел desiccant може да се полнат за повторна употреба откако се апсорбира во целост,0.5-1.5 часа од рерна или 10 -20 минути од страна на микробранова печка.За тоа како да го користите и надополнување на силика гел desiccants правилно,ве молиме да го прочитате упатството (врз амбалажа) внимателно се или посетете ја нашата веб-страница за повеќе детали.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат