• Новак
Môme Грижа Неопходни Deodorant - СУПЕР ЕФИКАСНИ, Еколошки, Супер Природни, Алерген-слободен тек на за Жени, Мажи, Тинејџери - Refillable, Суровост-Бесплатно, Вегетаријанци - Слоб

Môme Грижа Неопходни Deodorant - СУПЕР ЕФИКАСНИ, Еколошки, Супер Природни, Алерген-слободен тек на за Жени,

DEN 288.00

Достапност
Достапно за нарачка

СЕРТИФИЦИРАНИ ОРГАНСКИ од страна ECOCERT : Ова органски deodorant е направен од 99.7% природни состојки според Космосот Стандарди, најдоверливите меѓународна независна сертификација.Заштита на кожата microbiome за целото семејство.ПРОТИВАЛЕРГИСКИ DEODORANT : бренд посветеност на доведување на најчистите природни deodorant да ви сјае преку во својата формула.Резултат : алкохол, сода бикарбона, и алуминиум слободни deodorant, дерматолог-тестирани и се погодни за чувствителна кожа.ВЕГЕТАРИЈАНСКАТА & СУРОВОСТ-СЛОБОДНО : Овој сите природни deodorant за жени, мажи и тинејџерите е сертифициран од страна на КАРТАТА на меѓународниот златен стандард за не-животинско тестирани потрошувачки производи.На rollon вегетаријанска deodorant од 12 години.ОДРЖЛИВ БИДЕЈЌИ REFILLABLE : да се Префрлате од една употреба да refillable deodorant, додека не се загрозат на ефективноста.Намалување на вашето домаќинство јаглерод стапало со refills направени од зеленчук пластика (-6.8g CO2 споредба со редовни пластика).ОД МАЈКА НА ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО : Додека истражување козметичка нега, мајка сфатив дека се чисти и природни deodorant за деца беше никаде да се најде.Па таа одлучи да се развие сопствените според три пати принципи : еден за безбедност, ефикасност, и издржливост.НАПРАВЕНИ ВО ФРАНЦИЈА според највисоките НАС и стандардите на ЕУ за оптимални следливост и квалитет.Свеж и чист природен мирис без етерични масла.Cornstarch : Спречува мириси и влажност.Алое вера : Навлажнувачки и антиоксиданс.Teflose : Задржува кожата microbiome.Сертифициран од страна Ecocert Greenlife според КОСМОСОТ стандард со 99.7% на природни состојки, заверена од КАРТАТА на Вегетаријанската & Суровост-Слободни.Ослободени од алергени.Само чисти и безбедни состојки : .Свеж и чист природен мирис, без суштинско значење oils Cornstarch : Спречува мириси и humidity Aloe вера : Навлажнувачки и antioxidant Teflose : Задржува кожата microbiome.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат