• Новак
Деца Велосипед Шлем Деца Шлем, Прилагодлив Деца Шлем 8-14/3-7 Години, Мулти-Спортски Деца Младите Скејтборд Велосипедизам Скутер Шлем Момчиња Девојчиња Каско став niños

Деца Велосипед Шлем Деца Шлем, Прилагодлив Деца Шлем 8-14/3-7 Години, Мулти-Спортски Деца Младите Скејтборд

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

✔️[ ПОДОБРА ЗАШТИТА ЗА ВАШИТЕ ДЕЦА] - отпорност на ABS школка и шок апсорбира EPS пена ќе го задржи вашето chid безбедни од повреди. ✔️ [ОТПОРНОСТ] - деца шлем е направен од здрав ABS надворешната школка и sock-апсорбирање EPS внатрешниот часовник, тоа може да го апсорбира надворешен притисок во variouse спортски. ✔️[ ПРИЛАГОДЛИВИ РАКА ЗА ПОДОБРО да ОДГОВАРА] - На toddle велосипед шлем е со прилагодливи рака и вртење knob за деца флексибилно за да се добие подобро се вклопуваат.Мала големина е 18.89" - 21.26", Средни е 21.65" - 22.44". ✔️[КУЛ УДОБНО повратни информации секогаш и подобрување на технологијата на нашите деца шлем да се обезбеди децата поголема заштита и безбедност.Шлем поминале : 16 CFR ДЕЛ 1203 Велосипед Шлем Безбедност Стандард.Ефикасна:Кога чувство премногу силно или премногу лабава, може да се прилагоди на вртење knob и рака да го собере вашето дете главата подобро и удобно.Мала големина е за 3 до 8 години, Средна големина е за 9 до 14 години.Прилагодување на шлем флексибилно користење на вртење knob и рака се вклопуваат како вашето дете расте.Погоден за Мулти-Спортски : .Скејтборд Скејтбординг.Ролери Rollerblade.Велосипед Возење Велосипед Возење Велосипед.BMX велосипед.Планина.Активности на отворено.Други екстремни спортови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат