• Новак
KAMUGO Деца Прилагодливи Велосипед Шлем, Погоден за Деца на Возраст 2-14 Момчиња, Девојки, Мулти-Спортски Велосипедизам уметничко Лизгање Скутер Шлем, 2 Големини

KAMUGO Деца Прилагодливи Велосипед Шлем, Погоден за Деца на Возраст 2-14 Момчиња, Девојки, Мулти-Спортски Велосипедизам

DEN 428.64

Достапност
Достапно за нарачка

【Премиум Безбедно Заштита】- Ова дете шлем е направена од цврсто ABS школка и висок квалитет на шок-апсорбирање EPS пена, специјално дизајнирани за повеќе спортски главата заштита.Многу комфорни и издржливи, Чува вашите деца подалеку од какви било повреди на главата. 【Кул & Удобно & Лесни】- Нашето дете велосипед шлем има 11 отвори, да Помогнат во намалување на потење и задржување на децата се чувствуваат кул, дури и во многу жешки денови.Внатрешната мека подлога може да биде кој се одвојува и се перат.Само тегови 0.7 Ib, многу лесни, така што вашите деца дури и не знаат дека се носи велосипед шлем за време на спортот. 【Прилагодливи Деца Шлем】- велосипед шлем за деца доаѓа со прилагоди чудак бирате и брадата ремени што го прави флексибилно да се вклопуваат совршено за момчиња и девојчиња 2-14 години, Погоден за деца и години со главата големина : Мали(48-54cm, 18.9"-21.3"), Средна(54-58 cm / 21.3"-22.8"), Еден helme за деца може да се користи за неколку години како растат децата. 【Совршен Подарок за Деца】- ова дете велосипед шлем е одличен подарок за момчиња и девојчиња на возраст од 2 до 14 години.Дали kinki од татко на син, баби и дедовци на внуци или тетка да внука.Облечен KAMUGO девојки и момчиња велосипед шлем, Вашиот малку ќе изгледа многу кул додека се возат велосипеди, скејтборд, уметничко лизгање, или скутер. 【Се купи Без Никакви Грижи】- Ако поради некоја причина на велосипед шлем деца не ги исполни вашите тековни стандарди, Не двоумете се да побарате помош, ние ќе ви вратат парите иако го вратите прозорецот е затворен(Нема потреба да го вратите производот).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат