• Новак
Helan Paraben Слободни и Конзерванс Слободни Ребаланс Ден Крим Дд (Дневни Одбрана) Крем со Сонцето и Загадување на Филтри

Helan Paraben Слободни и Конзерванс Слободни Ребаланс Ден Крим Дд (Дневни Одбрана) Крем со Сонцето и Загадување

DEN 1008.00

Достапност
Достапно за нарачка

Со сонцето екрани и загадувањето филтри за да се брани на кожата против елементи.mattifying агенти за да се намали мрсна кожа; и навлажнувачки агенси за да го хранам сува кожа.Paraben Слободни, Нафтени Спореден Производ Слободни, Натриум Benzoate Слободни.Сертифициран од страна на ЕКО-Cert - за одржливо производство.Уверение Суровост Бесплатно (без тестирање врз животни).Италијанците се познати за нега на кожата за неколку векови со познатиот италијански жените навидум да пркосат на нивната возраст, во текот на нашата историја.Тајната е интелигентна формулација, само давање на кожата што тоа треба и да се биде нежна како е можно да се создаде најдобар исход.Строго формулиран и состојка опседнат, оваа линија се грижи да се погледне за нешто што не покажуваат корист и да ја задржите ако од нивното формулирање.Се користи на други нега на кожата???Разликата првата ќе биде concentratiion.Со овие производи се толку концентрирани тие се еквивалент на три шишиња/тегли на редовни, напои испија производи.Следниот разликата е во тоа колку вашата кожа ќе го сакам.Знак на добра нега на кожата е дека тоа не остава мазна остатоци (сигурен знак дека вашата кожа не сакаат да го прифатат она што ќе се стави на тоа).Ќе ја почуствувате разликата по првата употреба.Чичок, Hamamelis и Мудрец Лимон етерично масло, Памук, масло, Karitè восок на лицето, вратот и décolleté нега на кожата програма : - Очисти и прочисти, без иритирачки - Нормализира за хидро-липидниот филм заштита - Влогови - се Заштитат од сончевите зраци, како и загадувачките агенти Опис : Helan е Ребаланс Ден Крим е веднаш се апсорбира во кожата и, благодарение на забави, континуирано ослободување на активни состојки, салда од своите постапки, водење на кожата мека и moisturized на целиот ден, долго.PARABEN СЛОБОДНИ PETROLATUM, SILICONES МИНЕРАЛНИ МАСЛА, LANOLINS И КОЛЧЕ СЛОБОДНИ EDTA СЛОБОДНИ.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат