• Новак
GERMANIKURE Сет од 5 Сива Стакло Cuticle Стапови во Велур Случај Направено во чешка, Професионални Cuticle Тласкач и Смена, Ноктите и Callous Датотека

GERMANIKURE Сет од 5 Сива Стакло Cuticle Стапови во Велур Случај Направено во чешка, Професионални Cuticle

DEN 958.80

Достапност
Достапно за нарачка

2023 ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА НАГРАДА за ПОБЕДНИКОТ - што се Нарекува "игра промени" од врвот нокти познати личности, тоа е црвениот тепих нокти омилени и ноктите techs насекаде се порибување на горе, но, исто така, лесно е доволно за домашна употреба.МУЛТИ-ФУНКЦИОНАЛНИ – Може да се користи за да се : Помогнам и да ги отстраните кутикулите - Разлиствам и датотека calluses околу ноктите, прсти, прсти и - Отстранете hangnails - Форма и чисти ноктите рабови - Место помине уметност и скапоцени камења - се Отстрани лак грешки.ЗА ДА ГО ИСЕЧЕТЕ ИЛИ НЕ ДА СЕ НАМАЛИ? – Дебатата за безбедноста на cuticle сечење е жешка тема.Ова стакло се спроведе само што ги отстранува мртвите кожата, оставајќи здрав живот кожата недопрени - Креирајте мазна, чиста, природна cuticle линија без никакви ризици поврзани со сечење.ЕЈ ТОА Е СТАКЛО! – Friendly потсетување, тоа е направен од стакло!Посочената совет е супер казна за да се овозможи детална работа во најмалите места.Ова исто така значи дека е КРЕВКА и бара дополнителни TLC, само како омилен вино стакло.НОКТИТЕ се ГРИЖИ ЗА ОДГЛЕДУВА UPS - GERMANIKURE одбива да учествува во детскиот труд и во светот на загадувањето.Сите наши производи се рачно изработени во кои се социјално и еколошки одговорни објекти.Да се чувствувате добро за вашето купување.Додека модерната машинерија помага со почетна shaping, секој и секое парче оди традиционалните рачно собранието на своето патување да стане прецизност алатка наменети да траат цел живот.Високо квалификувани рачно производство од наша генерациска занаетчии е потребно да се направи нашите производи функционално супериорен и живот траен.Во GERmanikure секој производ е дизајниран со одржливоста и квалитетот на ум; Ние вредност етички практики & е еколошки одржлива иднина за нашите деца, во текот на краткорочни профити.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

5PCS Двојно Двострано Dotting Пенкало Нокти комплет Помине Уметност Совет Точка Боја Алатка во Собата за Втиснување

РАЗЛИЧЕН ОБЛИК DOTTING ТОПКАдиректно и аголна dotting топки за сите вид на условите за работа.ДВОЈНО ДВОСТРАНО

DEN 159.60