• Новак
Печење Чаши,200pcs Лале Cupcake Облоги Печење Хартиените Чаши Носители Greaseproof Кифла Случаи Wrappers за Свадба, Роденден на Бебето Туш, Стандардна Големина ( жолт )

Печење Чаши,200pcs Лале Cupcake Облоги Печење Хартиените Чаши Носители Greaseproof Кифла Случаи Wrappers за

DEN 306.96

Достапност
Достапно за нарачка

Стандардна големина лале печење хартиените чаши - 1.96 x 2.98 x 3.1 инчен (дното x врвот x височина), погоден за сите видови на стандардни кифла/cupcake за печење, пакување од 200. Храна Одделение Материја,На лале печење чаши се направени од висок квалитет на увезената нафта-доказ хартија, не-стап, природна храна одделение хартија cupcake облоги им помага да се задржи влагата и промовира дури и печење за cupcakes или muffins,погоден за фурна, микробранова, отпорни на топлина до 425 степени Целзиусови.На лале во облик на цвет дизајн го прави целиот изглед, изгледа многу елегантна, уникатен дизајн додава исклучителна стил да се изложуваат и плочи,што може да ги красат вашата прекрасна храна,правење на вашиот третира изгледа дури и повеќе вкусни!.Mulit-цел - Совршени за ставање торта бисквит,бонбони, десерти, колачиња, овошје и др.Одговара за за свадба, крштевка, годишнина, ангажирање, birthday (роденден), бебе туш, ноќта на Вештерките или Божиќ настан.За секој специјален настан во вашиот живот.Пакет се Вклучени 200pcs лале cupcake случаи, ние сме посветени да им обезбеди најдобри производи и услуги за вас.Таму се доволно за печење чаши за да ги задоволат вашите различни потреби.ИНФОРМАЦИИ за ПРОИЗВОДОТ СООДВЕТНИ на ГОЛЕМИНАТА на Дното е 2 инчи во дијаметар,висина е околу.од 2.2 инчи да 3.2 инчи, со капацитет е околу 3 унци.Нашите лале печење чаши се вклопат во еден стандард кифла или cupcake тавата.печење чаши се фурна безбедно и можат да издржат температури до 220°C/425°F, материјалот е премија и тоа не е лесно да навлезат.Тоа, исто така, лесно се одделува од колачи.Нашите лале cupcake облоги може да се користи по желба.Посебно лесно од колачи.Погоден за Божиќ, Роденденот Партии, други посебни прилики.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат