• Новак
Greenlee EK1550LX12 15 Тон Crimper, Пиштол Зафат, 12V

Greenlee EK1550LX12 15 Тон Crimper, Пиштол Зафат, 12V

DEN 1267.20

Достапност
Достапно за нарачка

Вклучени 12 V батерија автомобил полнач.Им помогне на дршката е овозможен за да се обезбеди подобра рамнотежа за алатка.LED работа светлина ја осветлува темната работни области.Автоматско Retraction Stop (АРС) која retracts на ram меморија е доволно само да се подготвени за следниот циклус заштеда на време и енергија.LED светло обезбедува на операторот со батерија на полнење и алатка за одржување на статус.Дво-фаза хидрауличниот систем овозможува брза однапред и моќ, брзина, заштеда на време.Држава на уметноста 18 V литиум јон (Li-ion) батерија обезбедува 70 проценти повеќе циклуси на полнење и побрзо циклус пати.Заменлив адаптери дозвола на употребата на широк спектар на crimping умира.Еден предизвика ги контролира сите алатка функции.Greenlee батерија-напојува crimping алатки сега се користи био-degradable масло.Overmolded вулгарен зафат области направи грчевито држејќи се алатка за полесно и поудобно.Седум американски Базирани Производствени Капацитети.Опремен со Bluetooth Комуникација овозможена преку Greenlee Gator Око стан.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат