• Новак
Инертен Гас Црева Гумени Месинг Гас Црево Орев 1/4 Инчи Висока Флексибилност Компримиран Воздух Црева Заварување Унија за Воздух, Компримиран Воздух, Аргон, Азот,CO2(2

Инертен Гас Црева Гумени Месинг Гас Црево Орев 1/4 Инчи Висока Флексибилност Компримиран Воздух Црева Заварување

DEN 638.16

Достапност
Достапно за нарачка

【Висок Притисок Отпорни】 Висок квалитет гумени црева, добра цврстина, висок притисок, отпорни, анти-стареењето.Висока флексибилност црево, може да биде свиткана случајно без деформација.Во зимскиот период за да -30°. 【Добра Стабилност】 Солиден месинг конектор, не е лесно да ги кородираат, добра стабилност.Прецизно изработени теми се обезбеди цврста врска.Прецизната Изработка.Поврзете 2x 1/4" десна рака теми.Користи професионална 1/4" сојузот ореви (17 mm spanner големина) да се стегне двата краја. 【Широка Употреба】 заштитен гас црево е погоден за воздух, компримиран воздух, азот, аргон и јаглерод диоксид. 【Спецификација】 внатрешниот дијаметар на инертен гас заварување црево себе е 6.3 mm и ѕидот е 3,5 мм, па вкупниот дијаметар е за 13mm.Се носат на 2-метар снег. 【По Продажба】 се надеваме дека ќе има добар шопинг искуство.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате на прв доколку постои било каков проблем,и ние секогаш сме тука да ве поддржиме.Спецификација : Предмет Тип : Инертен Гас Цевка Материјал : Гума + Месинг Орев Тема : 1/4 инчи Максимум 20 бар Зимски фестивал да -30° Црево Внатрешен Дијаметар : 6.3 mm Црево Дебелина на Ѕид : 3.5 mm Применливи Гас : Воздух, Компримиран Воздух, Аргон, Азот, Јаглерод Диоксид Факултативна Должина : 1.5 м, 2.0 m Пакет Листа : 1 x Црево.

Спецификацијата

Item Type:
Inert Gas Hose
Material:
Rubber + Brass
Nut Thread:
1/4 inch
Maximum 20 bar :
Winter festival to -30° :
Hose Inner Diameter:
6.3 mm
Hose Wall Thickness:
3.5 mm
Applicable Gas:
Air, Compressed Air, Argon, Nitrogen, Carbon Dioxide
Optional Length:
1.5 m, 2.0 m
Package List:
1 x Hose :

Со стоката дадена додека купуваат