• Новак
JGB Претпријатија A008-1282-8605 Орел Нитрилна 150 psi се Постават Рамни Црева, Портокалова Боја, 8 x 50', Машки x Женски Bauer Фитинзи, Crimped, -4 Степен F до 176 Степен F Температура Опсег

JGB Претпријатија A008-1282-8605 Орел Нитрилна 150 psi се Постават Рамни Црева, Портокалова Боја, 8 x 50',

DEN 19335.12

Достапност
Достапно за нарачка

Цевка е изградена на мешавина од синтетички elastomers, мазна, масло отпорни, црна.Една висока затегнувачка текстилни плетенка засилување.Покрие портокал, мешавина од синтетички elastomers соединение, ребрести заврши.Оваа црево е изградена со користење на "Исфрлени Преку Ткаат" (ETW) процесот на производство. -4°F до 176°С Температура на Опсег.Орелот 150psi Нитрилна Layflat црево е развиена како сигурен за наводнување, отпадни води и општи транспорт апликации.Оваа црево е изградена со користење на "Исфрлени Преку Ткаат" (ETW) процесот на производство.JGB Eagleflex II е специјално дизајниран за употреба на притисок за миење машини со работни притисоци до 6000 PSI и температури до 310°F. Дизајниран како традиционален гума вода црево, заедно со стандардни Mx F Градина Црево Нишка (БОРБА) солидна месинг фитинзи.Орелот Вода, Пумпа за Вшмукување & Празнење Црева Колекции се дизајнирани да работат со вода/ѓубре пумпи.Совршена Градина Црево идеален за резиденцијални и лесни комерцијални корисници.На цревото е како одговараат за перење на вашиот автомобил, RV, или на брод, како што е за миење-надолу се користи во индустриски погони, коњ плевни, и пејзаж апликации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Инертен Гас Црева Гумени Месинг Гас Црево Орев 1/4 Инчи Висока Флексибилност Компримиран Воздух Црева Заварување

【Висок Притисок Отпорни】 Висок квалитет гумени црева, добра цврстина, висок притисок, отпорни, антиста

DEN 638.16

Fybida Масло Црево, Добра Цврстина Вода Цевка Погодно 100 Киселина Отпорни Најлон Материјал Анти-носат за Автомобил

Погоден за воздух, масло, вода, итн.Добра хемиска стабилност, киселина и алкално отпорни на корозија.Одл

DEN 698.40