• Новак
2.5 x 10' Ултра Flex Јасно Vue Тешки ПВЦ Прав Остатоци и Fume Колекција Црева НАПРАВЕНИ ВО САД!

2.5 x 10' Ултра Flex Јасно Vue Тешки ПВЦ Прав Остатоци и Fume Колекција Црева НАПРАВЕНИ ВО САД!

DEN 1799.76

Достапност
Достапно за нарачка

Сепак, постудено температури може да предизвика црево да се намали вкупната должина.Направени Во САД како премија црево да се користи во комерцијални или дома работилница settings.Прашина собирање црева треба да биде не само доволно долго, но тоа мора да биде издржлив, флексибилни и цврсти доволно, па тоа нема да се целосно колапс во употреба.Избриши/Проѕирен материјал овозможи да видите какви било пречки кои треба да се расчисти за подобар проток.Флексибилни ПВЦ материјал, заедно со засилен јаглероден челик свитканост помогнат на цревото од kinking.Оваа PVC црева ги проверува сите оние кутии и многу повеќе!.Тоа е, исто така цврсти доволно дека тоа нема да го израмните надвор кога прашина колектор е вклучен.Тоа исто така мора да се изврши под постојана употреба и злоупотреба на секојдневниот работилница на животната средина.На цревото има компресија сооднос од 3 : 1.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ на ум : Овој црево мерки 10 ft долго.Оваа тешки-должност црево ќе застане за да го мали и големи парчиња на дрво, без добивање на зимските како и рачка на најмалите видов на прашина без протекување.Работи и како дополнителен црево линија за поединечни машини.Направени од високо квалитетен PVC (Поли Винил Хлорид) материјал за да се застане на дневни rigors на работилницата. Оваа ПВЦ цевка е јасно кој ви овозможува да видите што се случува во внатрешноста на цревото додека прашина и остатоци тече низ него.Општи температура спектар на црево е -20° F до 165° F кој е идеален за повеќето затворен работилници.Избриши/Проѕирен материјал овозможи да видите какви било пречки кои треба да се расчисти за подобар проток.Јасно црево обвива околу црна јаглероден челик жица хеликс што ја засилува црево да се задржат од kinking и е способен на електростатско празнење, кога правилно се засновани на двата краја од снег.PVC Црева (во зависност од дијаметарот) може да се користи со прашина колектори, продавница vacuums, индустриски вакуум системи, трева трактор лист catchers и во целина многу повеќе!Едноставно бидете сигурни дека двете страни на цревото се обезбедени со црево стеги и вашиот подготвени да одите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Инертен Гас Црева Гумени Месинг Гас Црево Орев 1/4 Инчи Висока Флексибилност Компримиран Воздух Црева Заварување

【Висок Притисок Отпорни】 Висок квалитет гумени црева, добра цврстина, висок притисок, отпорни, антиста

DEN 638.16

CHINKO Правосмукалка Делови Правосмукалка Додатоци Одговараат Roidmi Делови Продолжување Мека Цевка Компатибилен

Направени од висококвалитетни материјали, долгата употреба на времето.Производи се строго се тестираа�

DEN 912.00