• Новак
Виктор Технологии 0781-2744 HRF-1480-580 Светло Должност Проток Метар Цилиндар Азот/Аргон/Хелиум Регулатор со 10' Црево, 50-38 SCFH Проток Граници, 80 psig Вентил за Притисок

Виктор Технологии 0781-2744 HRF-1480-580 Светло Должност Проток Метар Цилиндар Азот/Аргон/Хелиум Регулатор

DEN 1351.20

Достапност
Достапно за нарачка

Гас услуга : аргон, аргон/CO2 се меша.До 50 cfh за аргон и до 38 cfh за CO2 испорака.Cga 580 врска : Азот, аргон, хелиум.Максимална влезот : 3000 psig, вентил за притисок : претходно HRF 1480 - 80 psig.Излез конекција : 5/8 инчи. 1400 Серија регулатор/протокот метри, со една фаза клипот дизајн.Дизајниран за светло должност употреба.Факултативна МИГ за полнење на располагање со 10' (3.1 m) црево достапни.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Воздушна Пумпа Пневматски Црева, Издржливи Материјали Пневматски Црева Нема да Браздата на Одлични Перформанси

Воздухот цевка нема да бидат деформирани под надворешната сила на виткање, и се здиплен во половина мно

DEN 2239.20