• Новак
FYPower Полиуретан Одвратна Воздух Црева 1/4 Внатрешен Дијаметар од 25' Долго со Наведнуваат Restrictor, 1/4 Индустриски Брз Спојка и Приклучок, Сина Лесни СТП Компресор Црево

FYPower Полиуретан Одвратна Воздух Црева 1/4 Внатрешен Дијаметар од 25' Долго со Наведнуваат Restrictor, 1/4

DEN 431.76

Достапност
Достапно за нарачка

➤ Флексибилен, Лесен СТП Црево – FYPower одвратна црево е изградена со супер-флексибилни полиуретан (СТП) чија мека финиш е помалку веројатно да се нула површини.Тоа, исто така, има анти-kink, абразија, масло, маст отпорни, повеќе трајни и лесни од најлон. ➤ 25 Метри Авто-Свитканост – 1/4" ID и 25 ft.Долго одвратна црево прилепува назад во форма, спречување на kinks и tangles да помагање во отпорност на абење на црева, нема повеќе да се губи време свитканост вашите црева за складирање.Тоа го доставува до 120 PSI за максимален работен притисок. ➤ Напредни Воздушниот Компресор Цревото за Полнење – Овој 5-парче воздух црева сет вклучува долго 25ft полиуретан воздух црева, индустриски цврст месинг брзи поврзете, PTFE лента. ➤ Посебни и Практичен Дизајн – На цревото е опремен со завртување 1/4" MNPT месинг завршува.Наведнуваат restrictors намали kinking и зголемување на живот на цревото.Поради многу добра ладно време флексибилност, полиуретан црево е совршен за годината употреба на температури толку ниско, како -20 степени Ф ➤ Доверливи 1 Година Гаранција – Тука во FYPower гордееме на создавањето на највисоко квалитетни алатки и прибор е можно, која е причината зошто ние го врати секој ред од аспект на услуги на клиентите и 1-година производителот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Fybida Масло Црево, Добра Цврстина Вода Цевка Погодно 100 Киселина Отпорни Најлон Материјал Анти-носат за Автомобил

Погоден за воздух, масло, вода, итн.Добра хемиска стабилност, киселина и алкално отпорни на корозија.Одл

DEN 698.40