• Новак
4GB Тим СП Мемориска Картичка со Високи Перформанси 133x За Nikon D2H Поставите D2Hs Поставите D2X. Оваа Картичка Доаѓа со.

4GB Тим СП Мемориска Картичка со Високи Перформанси 133x За Nikon D2H Поставите D2Hs Поставите D2X. Оваа Картичка

DEN 942.24

Достапност
Достапно за нарачка

4 GB Тим со Високи Перформанси 133x.Продавници на податоци, музика, слика и видео датотеки.Компатибилен со АТА.Целосна IDE операцијата на владата.Поддржува работата во 3.3 V/5 V. "На Compact Flash (СП) меморија е никогаш не падне производ.Дури и кога многу други мали и микро мемориски картички се достапни на пазарот, на СП картичка се уште може да се застане на пазарот за својот висок капацитет и одлични перформанси.Всушност, СП картичка се уште е најдобриот избор за многу високо ниво, дигитални SLR фото апарати и индустриски одделение Компјутери.Сепак, податоците читај/пишувај на брзината и капацитетот на традиционалните СП картички се во можност да ги исполни потребите на модерните дигитални SLR фото апарати, бидејќи извршувањето на високо ниво SLR фото апарати ќе бидат намалени кога податоци читај/пишувај брзина на мемориски картички не е доволно брз.Поради тоа, Тим го воведува супер брзина Тим СП Картичка прилагодена за високо ниво дигитални SLR фото апарати.Неговата супер податоци читај/пишувај брзина може да се направи камерата акција и слика складирање неспокојот за да се прикажат вкупните перформанси на високо ниво дигитални SLR фото апарати и да им овозможи на корисниците да се снима скапоцени моменти во еден момент.Со широк спектар на капацитетот опции : 128 MB, 256 MB, 512 MB, 1 GB, 2 GB и 16 GB, корисниците секогаш може да се најде најдобро одговара за нив.Тим дава извонредни производи за потрошувачи со својата одлична технологија.Во согласност со Compact Flash спецификации".

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат